Cart

Firecrest Ultra 4×5.65 Neutral Density Filter 1.5 (5 Stops)

528,00  s DPH
440,00  bez DPH

4×5,65″ (100x144mm), sklenený, ND 1.2

Značka / výrobca: Formatt-Hitech

Dodanie do 14 dní

Špičkový ND filter Firecrest Ultra od výrobcu Formatt-Hitech vyrobený s pomocou najnovšej nanotechnológie pre zaistenie najvyššej možnej farebnej neutrálnosti spomedzi filtrov dostupných na trhu.

Pre dosiahnutie čo najvyššej odolnosti filtrov Firecrest Ultra je neutrálny farebný film nanesený a uzatvorený medzi dvoma sklenenými platňami špičkovej optickej kvality, ktoré sú spojené farebne neutrálnym lepidlom vyvinutým priamo spoločnosťou Formatt-Hitech. To dáva filtrom dve špecifické vlastnosti v oblasti ochrany:

  • kritická časť filtra – ND film – je chránená proti poškriabaniu a opotrebeniu. Narozdiel od ostatných filtrov, kde je jedna strana skleneného filtra potiahnutá ND filmom a opatrená vrstvou proti poškriabaniu. Nech je táto vrstva akokoľvek odolná, nikdy nedosahuje tvrdosť a odolnosť skla.
  • filter Firecrest Ultra má celkovo vyššiu štrukturálnu pevnosť oproti filtrom z jedného kusu skla

 

Filtre Firecrest Ultra sa vyrábajú podobným procesom ako tradičné filtre lapovaním a leštením skla. Následne sú filtre Firecrest Ultra zlepené a opätovne vylapované a vyleštené a sú tak prvými filtrami na trhu vyrobené týmto novým postupom. Zároveň majú oproti predošlým verziám zníženú odrazivosť a dosahujú špičkovú ostrosť aj pri použití dlhého ohniska. 

 

Vlastnosti:

  • ND 1,5 (5 f-stop)
  • rozmer 4×5,65″ (100×144 mm)
  • v ochrannom púzdre

Produkty z rovnakej kategórie

KontaktLeasing techniky

Certifikácia