Cart

Panasonic AW-HE40SW

4.140,00  s DPH
3.450,00  bez DPH

1/2,3″ diaľkovo ovládaná robotická kamera s pan/tilt/zoom, ovládateľná cez IP. PoE+, 30x zoom, SDI, HDMI výstup, nočný režim, biela

Značka / výrobca: Panasonic

Dodanie do 7 dní

Full HD robotická kamera Panasonic A-HE40 s integrovaným pan-tilt mechanizmom. Kamera sa perfektne hodí na vysoko kvalitný Full HD záznam stretnutí, konferencií, prednášok, no vďaka svojim kompaktným rozmerom je ju možné použiť aj ako diskrétnu kameru na miestach, kde nie je možná či žiadúca prítomnosť operátora.

Kamera je vybavená 1/2,3″ MOS snímačom s výkonným DSP (digitálny signálový procesor), vďaka ktorému dosahuje vysokú citlivosť a vysoké rozlíšenie obrazu. Objektív kamery ponúka až 30x rozsah optického zoomu, ktorý je možné možné rozšíriť vďaka technológii Super Resolution o 16x digitálny zoom a 1,4x digitálny extender. Kamera je naviac vybavená nočným režimom (Night Mode), vďaka ktorému ju môžete použiť ako univerzálnu kameru na denné aj nočné scény napríklad v reality show či divokej prírody.

 

Režim HDR

Panasonic AW-HE40 je vybavená funkciami DRS (dynamic range stretch) a DNR (digital noise reduction), ktoré sa dnes stali už prakticky štandardom a významne prispievajú k zvýšenému dynamickému rozsahu obrazu. Kamery rady AW-HE40 sú vybavené novým režimom HDR (high dynamic range), ktorý kombinuje výsledný obraz získaný z dvoch snímkov s rôznou hodnotou expozície, vďaka čomu získate špičkové zábery tmavých objektov, ktoré by inak zostali utopené v tme, ale aj detaily v jasných miestach bez prepálených miest v obraze či detaily na jasnom pozadí, čo je typické pre prezentácie.

 

Špičkový pan-tilt mechanizmus a ovládanie s možnosťou automatického sledovania osoby

Rozsah pan (+/- 175°) a tilt (-30°/+90°) je dostačujúci na pokrytie veľkej oblasti okolo kamery. Pan/tilt mechanizmus dosahuje maximálnu rýchlosť 90°/s a reaguje okamžite a presne na pokyny od operátora. Kamera dosahuje špičkovo nízke úrovne hluku NC35 podľa štandardu Noise Criterion.

Pohyb kamery je možné ovládať pomocou kompaktného ovládača Panasonic AW-RP50, pomocou live switcherov Panasonic s podporou ovládania PTZ kamier, cez webové rozhranie, cez PC pripojené pomocou USB, bezdrôtovo cez iPad pomocou doplnkovej kamery Panasonic AW-HEA10, pomocou diaľkového IR ovládača Panasonic AW-RM50G, pomocou rozraní RS-422 a RS-232C alebo IP ovládačmi tretích strán vďaka zdokumentovanému ovládaciemu protokolu.

Kamera taktiež podporuje možnosť rozšírenia o funkciu automatického sledovania osoby Auto Tracking (platená licencia AW-SF100, AW-SF200), ktorá je vhodná najmä na prezentácie a konferencie. Funkcia automaticky sleduje zvolenú osobu a pohybuje plynulo kamerou tak, aby bola osoba vždy v zábere bez ohľadu na smer, ktorým je otočená. Systém je čisto softvérový a nepotrebuje žiadne ďalšie snímače.

 

Audio/Video cez USB

Podporované sú USB Video Class a USB Audio Class. Kamera sa tak po pripojení k PC cez USB správa ako web kamera s vysokým rozlíšením a špičkovou kvalitou obrazu a môže tak spolupracovať s konferenčným softvérom, aplikáciou Skype či akoukoľvek inou aplikáciou s podporou USB kamier, čo je typické pre web konferencie, webinare, diaľkové učenie ale aj živé Youtube Video (Youtuberi) a Facebook Live video.

 

Audio vstup

AW-HE40 obsahuje vstup pre mikrofón s vypínateľným ALC (automatic level control) a ekvalizérom pre potlačenie nízkofrekvenčných ruchov z klimatizácií, projektorov, motorov a podobných zariadení, a dosiahnuť tak čistý zvuk hovoreného slova.

 

Záznam na microSD a Full HD IP streamovanie

Kamera môže zaznamenávať obraz na microSD kartu v MP4 formáte. Záznam je možné ovládať na diaľku cez webové rozhranie kamery, cez ktoré je možné nahrané súbory stiahnuť bez nutnosti fyzického prístupu ku kamere. Popri SDI výstupe umožňuje kamera AW-HE40S aj IP streamovanie obsahu v maximálnej kvalite 1080/50p alebo 1080/60p v maximálnom dátovom toku až 24 Mb/s a nastaviť až 4 rôzne video streamy, ktoré je možné streamovať až na 14 rôznych zariadení.

 

Pripravená na NDI|HX

Kamery série AW-HE40 je možné rozšíriť o streamovanie vo formáte NDI|HX zakúpením licencie od spoločnosti NewTek. Kódek NDI|HX je vysoko efektívny a dosahuje špičkovú obrazovú kvalitu videa v reálnom čase. Technológia NDI predstavuje ďalší krok v evolúcii streamovania na krížové prepojovače a video switchery bez nutnosti použitia dedikovaného IP dekódera.

 

 

Vlastnosti:

 

 • 1/2,3″ MOS senzor
 • SDI výstup: 1080/59,94i,50i,29,97p,25p,29,97PsF,25PsF, 720/59,94p,50p
 • mic/line vstup
 • objektív s 30x zoom/40x super zoom, 16x digitálny zoom a 1,4x digitálny extender, F1,6-F4,7, f=31,6-962 mm (35mm ekviv.)
 • nočný režim s možnosťou automatického prepínania
 • HDR režim
 • pan/tilt rozsah 175° pan a -30 až +90° tilt
 • max. rýchlosť 90°/sekundu, ultratichý režim podľa normy NC35
 • podpora PoE+
 • možnosť fixnej inštalácie cez rýchloupínací adaptér (súčasť balenia)
 • ovládanie cez IP s možnosťou monitorovania cez PC, Mac a mobilné zariadenia
 • pamäť na 100 pozícií
 • diaľkové ovládanie cez IPv4 (max. 100m) alebo RS422 a RS232C (až 7 slučkovaných kamier, max. 1000m)
 • prenos videa cez IP: VGA (640×360), QVGA (320×180), max. 30 fps
 • podpora iOS a Android

 

Hmotnosť 1.3999999999999999 kg

Produkty z rovnakej kategórie

KontaktLeasing techniky

Certifikácia