Cart

Metabones Canon EF na MFT T Speed Booster XL 0.64x

778,80  s DPH
649,00  bez DPH

adaptér pre použitie full frame EF objektívov na MFT kamerách, zväčšenie šírky objektívu o 0,64x, s optickým členom zväčšujúcim svetelnosť

Značka / výrobca: Metabones

Dodanie do 7 dní

Adaptér umožňujúci použitie Canon EF mount objektívov na MFT kamerách a DSLR. Metabones Speed Booster XL je určený pre full frame objektívy. Speed Booster pre Micro-4/3 bol vyvinutý primárne pre Panasonic GH4, avšak podprouje množstvo iných MFT zariadení Panasonic, Olympus a Blackmagic Design, vrátane najnovšieho Panasonic GH5 a GH5s. Kompletný zoznam zariadení nájdete v zozname nižšie.

Metabones Speed Booster zväčšuje šírku objektívu o 0,64x a vďaka prepracovanému optickému členu dosahuje špičkové optické vlastnosti a zlepšuje svetelnosť objektívov až na neuveriteľných f/0,80, čo je najvyššia dosiahnutá hodnota v MFT formáte. Speed Booster XL znižuje crop faktor full frame objektívov z 2x na 1,28x a tým prakticky mení tieto kamery na formát APS-H. Pri použití GH4 v cinema 4K video režime je znížený crop faktor z 2,34x na 1,5x a dosahuje tak vlastnosti formátu Super-35. Napríklad pri použití objektívu Canon EF 50mm f/1.2 sa z neho stane 32mm f/0.8.

Pre použitie APS-C/DX objektívov je určený adaptér Metabones Speed Booster ULTRA.

 

Optické vlastnosti

Metabones Speed Booster zvyšuje maximálnu hodnotu clony o 11/3 f-stop a zväčšuje šírku objektívu o 0,64x vďaka optickému členu pozostávajúceho zo šiestich elementov usporiadaných v štyroch skupinách.

 

Elektronické vlastnosti

Adaptér podporuje autofocus a na jeho napájanie je možné použiť kontakty priamo na MFT kamere alebo externý 5V zdroj (nie je súčasťou balenia). Taktiež umožňuje ovládanie ostrenia a clony pomocou kamery, naviac podporuje plynulé ovládanie clony na novších objektívoch Canon (2009+), Tamron (SP séria, 2013+) a Sigma (2016+), vrátane stabilizácie v objektívoch a v kamerách (IBIS – Panasonic GX7/8/80/85 a Olympus). Metabones Speed Booster podporuje aj objektívy Canon Cinema EOS (CN-E compact lens) vrátane funkcie AF (vyžaduje externé 5V napájanie), automatickú clonu a servo zoom.

 

Známe obmedzenia a odporúčania

Používanie EF objektívov na MFT prístrojoch môže so sebou niesť určité obmedzenia, keďže sa jedná o pôvodne vzájomne nekompatibilné produkty. Podporované sú prístroje Panasonic GH5, GH4, GH3, G3, G5, G6, G7, G10, GF3, GF5, GF6, GX1, GX8, GX80/GX85, Olympus E-PL7, PEN-F. Zariadenia Blackmagic Design majú pri použití Speed Booster adaptérov viacero obmedzení, avšak podporované sú prístroje Cinema Camera s Micro Four Thirds úchytom, Pocket Cinema Camera a Micro Cinema Camera.

Po modifikácii sú podporované aj niektoré objektívy EF-S. Pri použití Metabones adaptéra s Panasonic GH5 je nutné používať iba full frame objektívy, nakoľko DX objektívy nedokážu pokryť celú plochu MFT snímača.

Prístroje Olympus nepodporujú AF. AF nemusí správne fungovať pri použití EF objektívov s dodatočným extenderom pri maximálnej hodnote clony. AF režim na ostatných kamerách nemusí pracovať úplne rovnako ako s MFT objektívmi a môže podávať slabšie výkony.

Adaptér je určený primárne na točenie videí, preto viaceré objektívy nemusia správne fungovať vo foto režime, prípadne nemusia byť dostupné funkcie ako bracketing, focus stacking a podobne. Taktiež nie sú podporované funkcie korekciu chýb objektívu ako vyrovnanie chromatických aberácií alebo či elimináciu vignetácie. 

Produkty z rovnakej kategórie

KontaktLeasing techniky

Certifikácia