Cart

Schneider 4 x 5,65″ MPTV Circular True Pol Polarizing filter

478,80  s DPH
399,00  bez DPH

cirkuárlny polarizačný filter, cinema, 4×5,65″

Značka / výrobca: Schneider Optics

Špičkový cirkulárny polarizačný filter Schneider vhodný najmä pre kinematografické kamery s beam-splitter náhľadovým systémom, ako ARRI 435 alebo Movie-Cam Compact, a vybrané HD kamery s komplexným optickým systémom ako SONY EX1, EX3 alebo PDW-700, ktoré polarizujú červený a modrý farebný kanál vo väčšom rozsahu.

Vďaka použitiu cirkulárného polarizačného filtra tak nedochádza k nechcenej cross-polarizácii spojenej s posunom farieb (color shifting) v obraze.

 

Beam-splitter systém posiela svetelný lúč do hľadáku a snímacej časti. Svetlo v systéme hľadáku je však polarizované a pri použití lineárneho polarizačného filtra dochádza ku konfliktnej cross-polarizácii, ktorá vnáša do sledovaného obrazu farebné artefakty alebo môže viesť k úplnej strate obrazu.

Filtre Schneider s cirkulárnou polarizáciou disponujú dvojvrstvovým dizajnom, ktorý zabraňuje tmavnutiu a farebným artefaktom. Prvá vrstva je tak tvorená rovnakým filtrom, aký je použitý vo filtroch Schneider True-Pol, druhá vrstva obsahuje 1/4 vlnový filtre, ktorý mení smer lineárnu polarizáciu svetla na cirkulárnu a naopak.

 

Vlastnosti:

  • rozmery: 4×5,65″
  • cirkulárna polarizácia

Produkty z rovnakej kategórie

Kontakt



Leasing techniky

Certifikácia