Cart

Panasonic AV-HS6000 2ME videomixpult

Zavolajte nám pre cenu!

FullHD / 4K live video mixpult, 2 ME, 32 vstupov, 4x Multiview, 4x DVE pre ME, 96 XPT, 10,1″ ovládací panel, OLED tlačidlá

Značka / výrobca: Panasonic

Vyberte možnosť

Špičkový 2 ME video mixpult, ktorý dokáže pracovať vo FullHD 1080i alebo 1080p, alebo 4K režime. Ponúka až 32 SDI vstupov, 2 DVI vstupy a 16 SDI výstupov. Panel obsahuje obrovské množsvo kľúčov a DVE. AV-HS6000 poskytuje ďalšie možnosti rozšírenia cez plug-in softvéry.

Ovládacie panely

Systém podporuje dva typy ovládacích panelov. Panel AV-HS60C2 má štandardné usporiadanie ME radov s prepínačmi vstupov a XPT na ľavej strane a ovládačmi kľúčov, prechodov a eventov na pravej strane. Naviac existuje odľahčená verzia AV-HS60C1 bez redundantného zdroja. Oba panely majú rovnakú šírku 98 cm.

Druhý typ panela sa perfektne hodí do OB vanov a malých štúdií s obmedzenou šírkou priestoru. Panel AV-HS60C4 má zachované všetky ovládacie prvky, avšak eventové tlačidlá sa spolu s niektorými ďalšími prvkami presťahovali nad ME rady. Šírka panela je iba 65,6 cm.

Tlačidlá ovládacích panelov je možné ľubovoľne meniť a konfigurovať farbu podsvietenia. Eventové tlačidlá sú osadené OLED displejmi s náhľadom obrázku alebo videa, prípadne ikonkou zvoleného efektu.

 

Vstupy a výstupy

Mainframe AV-HS6000 je oddelený od hlavného panela. Aj napriek svojej kompaktnej veľkosti poskytuje celkom 34 vstupov – 32x SDI a 2x DVI-D. Všetkých 32 SDI vstupov obsahuje 10-bit frame synchronizér, 8 SDI vstupov obsahuje farebné korekcie a 4 SDI vstupy obsahujú zabudovaný up-converter.

Signály je možné oneskoriť až o 8 frame-ov.

Všetkých 16 SDI výstupov je zdvojených, z toho 4 SDI výstupy obsahujú farebné korekcie a 2 SDI výstupy umožňujú downkonverziu.

Supported Formats

 

Efekty

Transitions and Effects Display Example

DVE prechodové efekty

Okrem tradičných wipe, mix a cut prechodov strižňa AV-HS6000 ponúka aj 3D DVE efekty ako zmenu veľkosti či posun, popri ktorých je možné využívať aj rôzne ďalšie efekty ako rozanie či mozaiku.

Systém obsahuje celkom 4ch 3D DVE a 2ch 2D DVE.

Rôzne kľúče vrátane špičkového Primatte® chroma key

Panasonic AV-HS6000 obsahuje množstvo kľúčov – lineárny, luma, chroma, fully key a PinP sú dostupné až v 4ch pre každý kanál (celkom 8 ch), plus 4ch DSK čo je celkom 12 kľúčov, z ktorých môžu až 4ch byť USK (upstream key).

Chroma: chroma kľúč pozostáva špičkový Primatte algoritmus, ktorý pracuje v reálnom čase.

PinP: 4ch pre každý ME (celkom 8ch). Umožňuje efekty ako flying key, pohyb po obraze, zväčšenie či zmenšenie.

Key preset: funkcia umožňuje jednoducho uložiť a vyvolať parametre kľúča. AV-HS6000 dokáže uložiť až 4 rôzne nastavenia pre každý kľúč na každom kanáli, a 4 nastavenia pre každý kanál DSK.

USK: upstream kľúč slúži na pridávanie CG zdroja do obrazu. Réžia poskytuje až 4ch USK.

Key TypesAvailable FunctionsKey Formation

Ukladanie a vyvolanie udalosti z pamäte

Funkcia Memory umožňuje uloženie a jednoduché vyvolanie určitej funkcie, nastavenia, videa a efektov do pamäte a z pamäte video mixpultu. Vďaka tomu dokážete rýchlo pristupovať k operáciám prepínania a vyvolania video efektu v živej produkcii, a to aj komplikované video efekty úplne jednoducho.

Shot memory: funkcia vyvolá prechodové alebo iné efekty na pozadí videa, vrátane PinP veľkosti, pozícia, šírky okraja a kľúča (max. 81 pamäťových pozícií). Taktiež je možné použiť efekt rozmazania pri prechode medzi jednotlivými uloženými efektami.

Event memory: funkcia pre zopakovanie presnej sekvencie na časovej osi.

Macro memory: funkcia na záznam a prehratie sérií operácií na ovládacom paneli. Taktiež dokáže zaznamenať zmenu v nastavení, napríklad vstup/výstup a kľúč. Macro memory je možné spustiť na pozadí tak, že sa priradia na crosspoint tlačidlá, napríklad ako macro Bus, PGM a PST.

Video memory: funkcia dokáže zaznamenať 4ch klipov a obrázkov (max. 81 pozícií) ako video zdroje. Uložiť je možné až 60 sekúnd videa v štandardnom a 30 sekúnd v high quality režime. Zaznamenané klipy môžu obsahovať aj audio.

Display Example of Shot memory

Intuitívne prepínanie

Panel multi-selection: farebný panel, ktorý zobrazuje náhľady klipov priamo na tlačidlách. Tlačidlá poskytujú taktilnú spätnú väzbu.

Stieranie animácií (wipe): kombináciou nahratých klipov (clip) a obrázkov (still) uložených alebo nahratých v pamäti môžete ľahko vytvárať animované “stieračky”

 

 

Zabudovaný 4-kanálový multiviewer

Video mixer AV-HS6000 obsahuje 4 nezávislé multiview výstupy ako štandardnú výbavu. V nich si môžete nastaviť prakticky čokoľvek, napríklad až 16 náhľadov. Rozloženie obrázkov na multiview obrazovke je možné zvoliť z 9 rôznych rozostavení: 4-split, 5-split (dve verzie), 6-split (dve verzie), 9-split, 10-split (dve verzie) a 16-split. Samozrejmosťou je zobrazenie názvov, tally, audio level metra, hodín a safety-markerov.

Na výber je možnosť zobrazenia fit, v ktorom sa maximálne využije plocha na zobrazenie obrazu, cez ktorý sa zobrazia požadované informácie. Režim squeeze zmenší náhľady obrazov a informácie zobrazí mimo, aby bol viditeľný celý obsah obrazu.

"Fit mode display example" and "Squeeze mode display example"

MultiViewer examples

 

 

Prispôsobiteľné a škálovatelné riešenie

  • Systém poskytuje až 16 AUX radov, pričom rady AUX1 až AUX4 umožňujú MIX prechody.
  • Operácie v Menu je možné ovládať z PC alebo tabletu cez sieť.
  • K dispozícii je množstvo rozhraní a plug-in softvérov, ktoré umožňujú vzájomné prepojenie a komunikáciu s ostatnými zariadeniami.
  • Panasonic poskytuje 7 základných plug-in softvérov.
  • Vďaka dostupnému SDK je možné vytvoriť vlastný či upravený plug-in softvér.

Dostupné plug-in softvéry

EXT_Control

Umožňuje odosielanie a prijímanie informácii o prepnutom zdroji signálu alebo jeho názvu pre AV-HS6000 AUX rady po IP sieti medzi externými zariadeniami, ako sú systémové ovládače alebo tally rozhrania. AV-HS6000 tak môžete ovládať pomocou systémov na ovládanie video routerov od spoločností Evertz alebo Utah Scientific.

P2_Control

Plug-in na ovládanie P2 zariadení cez RS-422 sériové rozhranie.

GVG200

Ovládanie crosspointov alebo video prechodov pomocou externých ovládačov a editorov podporujúcim GVG protokol cez sériové rozhranie RS-422.

AUX_IP

Softvér na prepínanie crosspointov cez remote panel Venetex VS-R45 cez IP sieť.

Serial TALLY

Výstup tally a názvu signálu pre externý UMD 3.1 tally displej alebo rozhranie cez sériový RS-422 port.

EXT_PANEL_IP

Ovládanie crosspointov, prechodov a makier z externého ovládacieho panela LAWO LBP série cez IP sieť.

CAM_Control

Softvér na ovládanie PTZ kamier Panasonic série AW-HE a AW-UE – vyvolanie pamäťovej pozície a ovládanie PAN/TILT/ZOOM/FOCUS/IRIS. Možnosť ovládania až 10 robotických kamier.

 

 

Plne zálohovaný systém pre úplnú istotu počas živej produkcie

  • Ovládací panel aj main-frame sú dostupné s redundantnými zdrojmi. V prípade zlyhania napájacieho zdroja v paneli alebo hlavnej jednotke nie je ohrozená produkcia
  • AV-HS6000 je možné ovládať až 3 ovládacími panelmi pripojenými cez IP sieť.
  • ME rady sa dajú prehodiť výmenou ME panela a zmenou systémových výstupov v prípade zlyhania ME rady.
  • Menu réžie AV-HS6000 je možné ovládať cez prehľadné grafické rozhranie (GUI) z PC.
  • Systémové nastavenia a informácie uložené v pamäti zariadenia je možné zálohovať na SD kartu, PC a iné úložné jednotky.

 

Produkty z rovnakej kategórie

KontaktLeasing techniky

Certifikácia