Cart

Panasonic AV-HS7300 4ME videomixpult

Zavolajte nám pre cenu!

FullHD / 4K live video mixpult, 4 ME, 72 vstupov, 4x Multiview, 6x DVE pre ME, 96 XPT, 10,1″ ovládací panel, OLED tlačidlá

Značka / výrobca: Panasonic

Pre dostupnosť nás kontaktujte

Video mixpult AV-HS7300 je vybavený 4 ME radami s množstvom kľúčov a video efektov. Okrem štandardnej produkcie vo Full HD podporuje aj 4K cez 4x 3G-SDI rozhrania. Video mixpult sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou, ktorá je dôležitá pre live prenosy.

Kľúčové vlastnosti AV-HS7300

 • max. 72 vstupov a 42 výstupov pre veľké video produkcie
 • 8 kanálová pamäť pre video eventy (4 + 4 kanály video a klipy)
 • mainframe so zabudovaným rýchlym SSD pre video a projektové súbory
 • frame synchronizér, farebná korekcia a frame delay na každom vstupe
 • pamäť pre eventy, shoty a makrá s ukladaním komplexných procedúr
 • podpora 4K cez 4 x 3G-SDI
 • 4x multiview s deviatimi rôznymi rozloženiami obrazov
 • prechodové efekty na pozadí pre dosiahnutie pokročilých video efektov
 • nastavenia pre každý program sa dajú uložiť ako projektové súbory a kedykoľvek obnoviť
 • veľké množstvo kľúčov, ako upstream key (USK), ME row key, downstream key (DSK), …
 • jednoduché priradenie akejkoľvek ME operácie na ktorúkoľvek radu ovládacieho panela
 • možnosť pripojenia viacerých ovládacích panelov pre veľké produkcie

Ovládacie panely

Systém podporuje dva typy ovládacích panelov. Panel AV-HS60C2 má štandardné usporiadanie ME radov s prepínačmi vstupov a XPT na ľavej strane a ovládačmi kľúčov, prechodov a eventov na pravej strane. Naviac existuje odľahčená verzia AV-HS60C1 bez redundantného zdroja. Oba panely majú rovnakú šírku 98 cm.

Druhý typ panela sa perfektne hodí do OB vanov a malých štúdií s obmedzenou šírkou priestoru. Panel AV-HS60C4 má zachované všetky ovládacie prvky, avšak eventové tlačidlá sa spolu s niektorými ďalšími prvkami presťahovali nad ME rady. Šírka panela je iba 65,6 cm.

Tlačidlá ovládacích panelov je možné ľubovoľne meniť a konfigurovať farbu podsvietenia. Eventové tlačidlá sú osadené OLED displejmi s náhľadom obrázku alebo videa, prípadne ikonkou zvoleného efektu.

 

Vstupy a výstupy

Vstupné a výstupné 3G-SDI rozhrania podporujú 1080p aj 1080i video signály a sú osadené v mainframe s výškou 9RU. Rozhrania sú vybavené 10-bit frame synchronizérom, frame delay a farebnými korekciami. AV-HS7300 si naviac poradí aj s asynchrónnymi zdrojmi signálu vďaka možnosti nastavenia delayu.

Rôzne kľúče vrátane špičkového Primatte® chroma key

Panasonic AV-HS7300 obsahuje množstvo kľúčov – lineárny, luma, chroma, fully key a PinP sú dostupné až v 4ch pre každý kanál (celkom 8 ch), plus 4ch DSK čo je celkom 12 kľúčov, z ktorých môžu až 4ch byť USK (upstream key).

Resizer: všetky ME kľúče sú vybavené 2,5D-DVE (resizer) a podporujú PinP, pohyb, zväčšenie a zmenšenie obrazu vstupných signálov

Chroma: chroma kľúč pozostáva špičkový Primatte algoritmus, ktorý pracuje v reálnom čase. K dispozícii je 4ch chroma kľúč pre každú ME radu

DSK: dostupné 4ch DSK. Ako signál pre DSK je možné vybrať ME radu (ME1 až 4) a tú je možné priradiť na PGM 1 a 2 podľa potreby.

Key preset: funkcia umožňuje jednoducho uložiť a vyvolať parametre kľúča. AV-HS7300 dokáže uložiť až 4 rôzne nastavenia pre každý kľúč na každom kanáli, a 4 nastavenia pre každý kanál DSK.

USK: upstream kľúč slúži na pridávanie CG zdroja do obrazu. Réžia poskytuje až 4ch USK.

Ukladanie a vyvolanie udalosti z pamäte

Funkcia Memory umožňuje uloženie a jednoduché vyvolanie určitej funkcie, nastavenia, videa a efektov do pamäte a z pamäte video mixpultu. Vďaka tomu dokážete rýchlo pristupovať k operáciám prepínania a vyvolania video efektu v živej produkcii, a to aj komplikované video efekty úplne jednoducho.

Shot memory: funkcia vyvolá prechodové alebo iné efekty na pozadí videa, vrátane PinP veľkosti, pozícia, šírky okraja a kľúča (max. 81 pamäťových pozícií). Taktiež je možné použiť efekt rozmazania pri prechode medzi jednotlivými uloženými efektami.

Event memory: funkcia pre zopakovanie presnej sekvencie na časovej osi. Event memory môže spustiť aj sériu efektov, ktoré na seba plynulo nadväzujú.

Macro memory: funkcia na záznam a prehratie sérií operácií na ovládacom paneli. Taktiež dokáže zaznamenať zmenu v nastavení, napríklad vstup/výstup a kľúč. Macro memory je možné spustiť na pozadí tak, že sa priradia na crosspoint tlačidlá, napríklad ako macro Bus, PGM a PST.

Video memory: funkcia dokáže zaznamenať 4ch klipov a obrázkov (max. 81 pozícií) ako video zdroje. Uložiť je možné až 60 sekúnd videa v štandardnom a 30 sekúnd v high quality režime. Zaznamenané klipy môžu obsahovať aj audio.

Display Example of Shot memory

Zabudovaný 4-kanálový multiviewer

Video mixer AV-HS7300 obsahuje 4 nezávislé multiview výstupy ako štandardnú výbavu. V nich si môžete nastaviť prakticky čokoľvek, napríklad až 16 náhľadov. Rozloženie obrázkov na multiview obrazovke je možné zvoliť z 9 rôznych rozostavení: 4-split, 5-split (dve verzie), 6-split (dve verzie), 9-split, 10-split (dve verzie) a 16-split. Samozrejmosťou je zobrazenie názvov, tally, audio level metra, hodín a safety-markerov.

Na výber je možnosť zobrazenia fit, v ktorom sa maximálne využije plocha na zobrazenie obrazu, cez ktorý sa zobrazia požadované informácie. Režim squeeze zmenší náhľady obrazov a informácie zobrazí mimo, aby bol viditeľný celý obsah obrazu.

"Fit mode display example" and "Squeeze mode display example"

MultiViewer examples

Intuitívne prepínanie

Panel multi-selection: farebný panel, ktorý zobrazuje náhľady klipov priamo na tlačidlách. Tlačidlá poskytujú taktilnú spätnú väzbu.

Stieranie animácií (wipe): kombináciou nahratých klipov (clip) a obrázkov (still) uložených alebo nahratých v pamäti môžete ľahko vytvárať animované “stieračky”.

 

Flexibilná podľa potreby

Strižňa Panasonic AV-HS7300 dokáže pracovať vo viacerých režimoch – HD, 3G a 4K. Podľa zvoleného režimu dokáže efektívne presmerovať systémové prostriedky a využiť naplno výpočtový výkon, aby v každom režime poskytla čo najviac funkcií.

 • pre využivanie 4K funkcií stačí pridať rozširujúci modul AV-HS70M4
 • ME prechodové efekty MIX/WIPE/DVE/KEY/chroma key sú rovnaké ako v 2K režime
 • funkcia Video Memory podporuje ukladanie klipov aj obrázkov (clip/still)
 • podpora SQD (square division)
 • 4K MultiView processing umožňuje využívanie 4K multiview výstupu

 

Funkcie AV-HS7300 podľa zvoleného režimu

Funkcia HD režim (štandardný) 3G režim (rozšírenie) 4K režim (rozšírenie)
4ME + 4 DSK 4ME + 4DSK 1,5 ME + 2DSK
Počet vstupov / výstupov 72 / 42 72 / 42 18 / 9
Počet ME (4 KEY, 6 DVE) 4 4 1,5 (0,5 ME nepodporuje DVE, KEY)
ME1 prechody MIX / WIPE / DVE MIX / WIPE / DVE MIX / WIPE / DVE
DSK 4 4 2
Video Memory (still/clip) 4 ch pre každé 4 ch pre každé 1 ch pre každé
MultiViewer 4 4 1
USK 4 4 2
AUX 24 24 6

 

Spracovanie wipe, DVE a MultiView v 4K režime

 

Prispôsobiteľné a škálovatelné riešenie

 • Systém poskytuje až 24 AUX radov, pričom rady AUX1 až AUX4 umožňujú MIX prechody.
 • Operácie v Menu je možné ovládať z PC alebo tabletu cez sieť.
 • K dispozícii je množstvo rozhraní a plug-in softvérov, ktoré umožňujú vzájomné prepojenie a komunikáciu s ostatnými zariadeniami.
 • Panasonic poskytuje 7 základných plug-in softvérov.
 • Vďaka dostupnému SDK je možné vytvoriť vlastný či upravený plug-in softvér.

Dostupné plug-in softvéry

EXT_Control

Umožňuje odosielanie a prijímanie informácii o prepnutom zdroji signálu alebo jeho názvu pre AV-HS7300 AUX rady po IP sieti medzi externými zariadeniami, ako sú systémové ovládače alebo tally rozhrania. AV-HS7300 tak môžete ovládať pomocou systémov na ovládanie video routerov od spoločností Evertz alebo Utah Scientific.

P2_Control

Plug-in na ovládanie P2 zariadení cez RS-422 sériové rozhranie.

GVG200

Ovládanie crosspointov alebo video prechodov pomocou externých ovládačov a editorov podporujúcim GVG protokol cez sériové rozhranie RS-422.

AUX_IP

Softvér na prepínanie crosspointov cez remote panel Venetex VS-R45 cez IP sieť.

Serial TALLY

Výstup tally a názvu signálu pre externý UMD 3.1 tally displej alebo rozhranie cez sériový RS-422 port.

EXT_PANEL_IP

Ovládanie crosspointov, prechodov a makier z externého ovládacieho panela LAWO LBP série cez IP sieť.

CAM_Control

Softvér na ovládanie PTZ kamier Panasonic série AW-HE a AW-UE – vyvolanie pamäťovej pozície a ovládanie PAN/TILT/ZOOM/FOCUS/IRIS. Možnosť ovládania až 10 robotických kamier.

 

 

Plne zálohovaný systém pre úplnú istotu počas živej produkcie

 • Ovládací panel aj main-frame sú dostupné s redundantnými zdrojmi. V prípade zlyhania napájacieho zdroja v paneli alebo hlavnej jednotke nie je ohrozená produkcia
 • AV-HS7300 je možné ovládať až 3 ovládacími panelmi pripojenými cez IP sieť.
 • ME rady sa dajú prehodiť výmenou ME panela a zmenou systémových výstupov v prípade zlyhania ME rady.
 • Menu réžie AV-HS7300 je možné ovládať cez prehľadné grafické rozhranie (GUI) z PC.
 • Systémové nastavenia a informácie uložené v pamäti zariadenia je možné zálohovať na SD kartu, PC a iné úložné jednotky.
Hmotnosť 37.0 kg

Produkty z rovnakej kategórie

KontaktLeasing techniky

Certifikácia