Cart

Linky

Všeobecná stránka s podporou pre Panasonic zariadenia z rady P2, AVCCAM, video mixpulty/switchery, kamerové systémy.

Nájdete tam na stiahnutie nové firmvéry pre Vaše zariadenia, softvérové nástroje na import, strih a spravovanie materiálov, dokumenty a manuály.

Panasonic P2 Driver

Softvérový ovládač potrebný pre používanie P2 kariet v PC alebo Mac.

Panasonic P2 Viewer PLUS

Program na prehliadanie, vyhľadávanie a triedenie klipov z P2 kariet. Podporuje zobrazovanie a vyhľadávanie v metadátach.

Za poplatok je k dispozícii rozšírenie o ingest funkciu.

Stiahnuť pre:

Pre podporu klipov natočených v AVC-Intra a MP4 je potrebné doinštalovať doplnok pre P2 Viewer. Pre stiahnutie je potrebné zadať Vašu e-mailovú adresu, na ktorú Vám bude zaslaný odkaz s prihlasovacími údajmi.

Panasonic P2 Viewer

Program na prehliadanie a triedenie klipov z P2 kariet.

Jedná sa o staršiu verziu softvéru, ktorá už nie je ďalej vyvíjaná a nepodporuje všetky nové formáty a klipy z novších kamier.

Pre bezproblémovú správu klipov z kamier odporúčame prejsť na novší P2 Viewer PLUS, ktorý je tiež zadarmo a podporuje najnovšie kamery Panasonic a operačné systémy.

Stiahnuť pre:

Pre podporu klipov natočených v AVC-Intra a MP4 je potrebné doinštalovať doplnok pre P2 Viewer. Pred stiahnutím je potrebné sa zaregistrovať, registrácia je bezplatná.

Stiahnuť pre:

Ako zaregistrovať zariadenie pre získanie rošírenej záruky a opravu zariadenia do 5 pracovných dní?

Pre získanie rozšírenej záruky (platí pre vybrané modely) na Vaše zariadenie je potrebná registrácia zariadenia.

Pred registráciou zariadenia je potrebné si vytvoriť užívateľske konto, v ktorom si následne registrujete všetky Vaše zariadenia spadajúce do kategórie Panasonic Broadcast.

Registráciu je možné urobiť na stránke https://business.panasonic.co.uk/. Stránka je dostupná aj v slovenskom jazyku.

Objednanie záručnej opravy

Pre objednanie záručnej opravy je potrebné vyplniť dotazník cez menu Opravy > Objednanie opravy. Následne vyberte z roletového okienka model kamery a jej sériové číslo.

Je veľmi dôležité skontrolovať Vaše kontaktné údaje, vrátane telefónneho čísla, aby Vás vedel kuriér DHL kontaktovať. Na túto adresu Vám bude aj vrátené opravené zariadenie.

POZOR ZMENA:

Po objednaní opravy Vám príde informačný e-mail od DHL, v ktorom sa nachádza odkaz na potvrdenie objednávky pre kuriérsku spoločnosť – na tento odkaz je NUTNÉ kliknúť a potvrdiť kuriérskej spoločnosti správnosť zadaných údajov.

Firmware pre Panasonic kamery

Firmvér kamery je niečo ako operačný systém. Novšie verzie firmvérov zvyčajne opravujú nedostatky alebo pridávajú nové funkcie, ak to kamera umožňuje.

Dobrým príkladom sú kamery DVX200 a PX270, ktoré sa dočkali nových funkcií, ale aj fotoaparát GH4.

Najnovšie verzie firmvérov si môžete skontrolovať na stránke >na tomto odkaze<

Návody a kalkulátory

Ku každému zariadeniu Panasonic je dodávaný návod na použitie priamo v balení aspoň v základnej časti v tlačenej podobe. Podrobnejší manuál nájdete na priloženom CD, prípadne si ho môžete stiahnuť na odkaze nižšie. Toto je obzvlášť užitočné, ak vyjde jeho novšia verzia, ktorá v sebe zahŕňa nové funkcionality pridané novými verziami firmvéru.

Na tej istej stránke v záložke Configurator nájdete kalkulátory na výpočet širky objektívu, záberu, difrakcie, veľkostí čipov alebo praktické návody na nastavenie farebnej teploty, obsluhu mixpultov, kamier atď.

Návody na použitie a kalkulátory objektívov, veľkostí čipov a pod. nájdete >na tomto odkaze<

KontaktLeasing techniky

Certifikácia